Aktualności  RSS
Zatrzymania i pierwsze zarzuty za spowodowanie katastrofy w kopalni Mysłowice-Wesoła

Kryminalni z katowickiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 4 osoby w sprawie tragedii w kopalni Mysłowice – Wesoła. Są oni podejrzani o sprowadzenie zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu ludzi, w następstwie czego 5 osób poniosło śmierć, a wielu zostało rannych oraz o spowodowanie strat materialnych wynoszących blisko 170 mln złotych.

Tagi: Krym
Źródło: www.wnp.pl

Jedyna elektrownia podziemna w Polsce kończy 40 lat

Należąca do PGE Energia Odnawialna Elektrownia Szczytowo-Pompowa Porąbka-Żar kończy 40 lat. To jedna z największych tego typu inwestycji w Polsce, a jej wyjątkowość polega na tym, że zbudowano ją wewnątrz góry i jest jedyną elektrownią podziemną w Polsce- informuje spółka.

Źródło: www.wnp.pl

Polimery Police: podpisano umowę z Hyundai i KIND

Grupa Azoty podpisała z Hyundai Engineering i Korean Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation (KIND) porozumienie (term-sheet) dotyczące warunków finansowania equity projektu inwestycyjnego Polimery Police realizowanego przez spółkę PDH.

Źródło: www.wnp.pl

Podrobione towary zalewają Europę przez internet

#zrodlo
W 2018 r. celnicy na granicach zewnętrznych UE przejęli 69 354 przesyłek z podrobionymi towarami. Było ich o aż o 20,8 proc. więcej w porównaniu z 2017 r. (57 433 przypadków). Mniej było natomiast zatrzymanych artykułów – w 2018 r. skonfiskowano ich niemal 27 mln, o wartości rynkowej prawie 740 mln euro.

Źródło: www.wnp.pl

Tabela kursów średnich NBP nr 182/A/NBP/2019

Tabela kursów średnich waluty krajowej w stosunku do walut obcych ogłoszona 2019-09-19

Tagi: Waluty
Źródło: www.wnp.pl

Europarlament będze dalej pracował nad pakietem mobilności

Komisja transportu Parlamentu Europejskiego odrzuciła w czwartek w Strasburgu wniosek o odesłanie kontrowersyjnego projektu pakietu mobilności do Komisji Europejskiej, która miałaby przygotować nowe propozycje. Prace nad pakietem będą kontynuowane w PE.

Źródło: www.wnp.pl

Chiny zwiększą produkcję energii z węgla - wzrost będzie większy, niż cała produkcja w UE

Moc zatwierdzonych w Chinach projektów elektrowni węglowych wynosi 226,2 GW, najwięcej wśród wszystkich krajów świata i ponad dwa razy więcej niż w drugich na liście Indiach – wynika z danych opublikowanych w czwartek przez grupy obrońców środowiska.

Tagi: Węgry, Chiny
Źródło: www.wnp.pl

KGHM rozpoczął testy dronów. Pod ziemią

#zrodlo
W należących do KGHM w Zakładach Górniczych Polkowice-Sieroszowice miedziowa spółka rozpoczęła testowanie dronów. W przyszłości urządzenia pomogą w akcjach ratowniczych pod ziemią i ułatwią kontrolę trudno dostępnych miejsc w oddziałach spółki.

Tagi: Spółki, KGHM
Źródło: www.wnp.pl

Odnawialne źródła energii w natarciu w Polsce Wschodniej

Województwa Polski Wschodniej to, jeśli chodzi o dystrybucję energii elektrycznej, w największym stopniu domena PGE Dystrybucja. W samym I półroczu 2019 firma przyłączyła do sieci ponad 36,5 tys. odbiorców. Region jest też aktywny w obszarze energetyki odnawialnej. Pierwsze sześć miesięcy tego roku to ponad 157 MW OZE przyłączonych do sieci operatora.

Tagi: Firma, PGE
Źródło: www.wnp.pl

Jest plan na przyszłość dla Huty Pokój

Zarządy Huty Pokój i Węglokoksu oraz przedstawiciele działających na terenie Huty związków zawodowych 19 września 2019 r. podpisały porozumienie ramowe dotyczące przyszłości zakładu. Strony porozumienia zobowiązały się do współpracy i współdziałania w celu restrukturyzacji działalności Huty oraz jej zadłużenia.

Źródło: www.wnp.pl

Ważne zamówienie dla polskiego wojska. Mesko z umową na 25 mln zł

Zakłady Mesko ze Skarżyska-Kamiennej uzyskały zamówienie na dostawy dla Sił Zbrojnych RP 122-mm pocisków rakietowych Feniks. Kontrakt podpisano 19 września, opiewa na kwotę blisko 25 mln zł.

Tagi: Wojsko, PiS
Źródło: www.wnp.pl

Te firmy mogą rozbudować gazoport w Świnoujściu. Oto pełna lista wykonawców

Część lądową świnoujskiego gazoportu ma szansę rozbudować czterech wykonawców, a pięć podmiotów znajduje się w grze o morską część tego przedsięwzięcia - wynika z nieoficjalnych informacji portalu WNP.PL na temat przeprowadzonej już prekwalifikacji wykonawców strategicznej inwestycji.

Tagi: Firma
Źródło: www.wnp.pl

Emilewicz o spadku produkcji: chwilowa zadyszka

Dane GUS o spadku produkcji przemysłowej w sierpniu to chwilowa zadyszka; mamy nadzieję na odbicie wrześniowe i październikowe - uważa minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Nie wykluczyła wsparcia produkcji zachętami podatkowymi w momencie dekoniunktury.

Tagi: GUS
Źródło: www.wnp.pl

2,8 mln zł kary dla Morele.net za wyciek danych osobowych

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył 2,8 mln zł kary na spółkę Morele.net za niewystarczające zabezpieczenia danych osobowych. W efekcie uchybień wyciekły dane ponad 2 mln osób - poinformował w czwartek wiceprezes UODO Mirosław Sanek.

Tagi: Spółki, Kary
Źródło: www.wnp.pl

Fatalne wyniki TXM. Banki dają jednak pewną nadzieję

TXM zanotował w I półroczu 29,32 mln zł skonsolidowanej straty netto, wobec 11,67 mln zł straty rok wcześniej (wzrost o 151 proc.). Wynik TXM jest zdeterminowany prowadzonymi działaniami restrukturyzacyjnymi, zmierzającymi w średnim terminie do przewrócenie rentowności spółki – czytamy w raporcie TXM. W środę spółka potwierdziła z bankami warunki dalszego finansowania w horyzoncie całego procesu restrukturyzacji.

Źródło: www.wnp.pl

Dystrybutor prądu z dofinansowaniem przebudowy stacji elektroenergetycznych

#zrodlo
Energa Operator otrzyma łączne dofinansowanie w kwocie 9 699 312,39 zł dla czterech projektów polegających na przebudowie stacji elektroenergetycznych 110/15 kV Nidzica, Kleczew, Grzmiąca, Bojanowo.

Tagi: Energa
Źródło: www.wnp.pl

Dekpol wybuduje dwie hale Gdańsku

Dekpol rozpoczął budowę dwóch hal magazynowo-usługowych w Gdańsku na terenie Wyspy Portowej. Obiekty składać się będą z niewielkich modułów typu SBU (small business unit) z częścią biurową i dostarczą łącznie blisko 15 tys. m2 powierzchni użytkowej.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.wnp.pl

Produkcja przemysłowa zaskoczyła analityków

Produkcja przemysłowa w sierpniu 2019 r. spadła o 1,3 proc. w stosunku do ubiegłego roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 6,0 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.

Mega kontenerowce w natarciu na światowych morzach

#zrodlo
Pojemność światowej floty kontenerowej przekroczyła właśnie 23 mln TEU (kontener 20-stopowy). O 1 mln TEU powiększyła się ona w ciągu 14 miesięcy, wynika z danych opublikowanych przez brytyjską, branżową firmę analityczną Alphaliner.

Tagi: Firma
Źródło: www.wnp.pl

Jerzy Kwieciński zostanie ministrem finansów

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się w czwartek do prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie Jerzego Kwiecińskiego na ministra finansów - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, Kwieciński pozostanie jednocześnie ministrem inwestycji i rozwoju.

Źródło: www.wnp.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami