Biznes  RSS
Poczta Polska potrzebuje pieniędzy na inwestycje i podwyżki. Musi radzić sobie sama

#zrodlo
Narzekamy na Pocztę Polską, że listy dochodzą za późno, listonosz zostawia awizo, chociaż jesteśmy w domu, a w placówkach są długie kolejki. Z kolei pocztowcy utyskują na przepracowanie i niskie zarobki. Gdyby operator więcej płacił, nie miałby problemów kadrowych, co poprawiłoby poziom usług.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Pomnażanie zgromadzonych środków jest istotą PPK

Do kilku funduszy zdefiniowanej daty trafiły właśnie pierwsze wpłaty, co oznacza, że rozpoczął się istotny etap funkcjonowania PPK. Może nawet najważniejszy, bo przecież to proces inwestowania i pomnażania gromadzonych przez pracowników oszczędności jest istotą tego programu.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Ustawa z 31 lipca 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych [Komentarz]

#zrodlo
(Dz.U. poz. 1495). Obowiązująca od 28 listopada ub.r. ustawa z 5 lipca 2018 r. o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej (Dz.U. poz. 1629), której przepisy szczegółowo już omawialiśmy w tygodniku Firma i Prawo, nie rozwiązała wszystkich problemów związanych z sukcesją firm. Dlatego też ustawodawca postanowił wprowadzić pewne zmiany – zarówno w samej ustawie, jak i innych aktach prawnych.

Tagi: Firma, PiS
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

PPK z szansami na duży sukces

Pracownicze programy kapitałowe pomogą nam efektywnie oszczędzać na przyszłą emeryturę i przyczynią się do rozwoju polskiego rynku kapitałowego – to wnioski z debaty „Nowe narzędzia budowania długoterminowych oszczędności Polaków – droga do sukcesu?” w ramach Konferencji Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

GovTech, czyli jak zrealizować swoje pomysły, zarobić i pomóc społeczeństwu

Inicjatywa GovTech ma służyć angażowaniu obywateli i przedsiębiorców w rozwiązywanie publicznych wyzwań informatycznych i technologicznych.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Juliusz Krzyżanowski: Nie ma jednego winnego kryzysu lekowego

#zrodlo
- Proces dystrybucji leków jest dynamiczny, więc przyczyny opóźnień w dostawie mogą być różne - uważa adwokat Juliusz Krzyżanowski z Baker McKenzie Polska.

Tagi: Adwokaci
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

GłosPrzedsiębiorcy: FPP i Rzecznik MŚP współpracują dla poprawy sytuacji przedsiębiorców

Inicjatywa usprawnia funkcjonowanie biznesu

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

PPK mogą być ciekawym benefitem pracowniczym

W dobie rynku pracownika wielu pracodawców zastanawia się, jak przyciągać i utrzymać najlepszych specjalistów. Zatrudnieni zwracają uwagę nie tylko na wynagrodzenie, ale coraz częściej również na dodatkowe, pozapłacowe korzyści czy renomę firmy. PPK mogą skutecznie pomóc w budowaniu wizerunku odpowiedzialnego pracodawcy.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Banki muszą zapłacić. Wcześniej torpedowały wszystkie próby systemowego rozwiazania problem[OPINIA]

Kto zapłaci za frankowy cud? – pyta prof. Witold Orłowski i straszy, że eliminacja nieuczciwych umów z obrotu „może doprowadzić gospodarkę do kryzysu, a miliony Polaków obciążyć kosztami dofinansowania walutowych kredytobiorców” (Dziennik Gazeta Prawna z 2 września 2019 r.).

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Więcej za mniej, czyli jak optymalizować koszty w samorządzie

#zrodlo
Wyraźnie zwiększają się dochody gmin z podatków, ale rosną też koszty związane z bieżącym funkcjonowaniem samorządu czy utrzymywaniem systemu oświaty

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Ścieżka dla Mazowsza - granty na innowacje

#zrodlo
Aż 600 mln zł czeka na przedsiębiorców w konkursie „Ścieżka dla Mazowsza” Narodowego Centrum Badań iRozwoju. Warunkiem zgłoszenia jest opracowanie innowacyjnego projektu izaplanowanie jego realizacji na terenie województwa mazowieckiego. Na wnioski NCBR czeka do 23 września.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Tweet tygodnia: Zielony must have sezonu, czyli działo się w Krynicy

Krynica-Zdrój, miejsce, gdzie już od trzech dekad przyjeżdżają w różnych proporcjach politycy i biznes, ma swoje mody. Modne było budowanie narodowych czempionów, które ze swojej lokalnie mocarstwowej pozycji miały podbijać najpierw region, a później świat. Teraz jest moda na zielone.

Tagi: Lokaty, Biznes
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Pierwsze obserwacje z wdrażania PPK

Na początku lipca ustawa o PPK objęła pierwszą grupę – największych pracodawców w Polsce, czyli firmy zatrudniające minimum 250 osób. Wielu z nich wybrało instytucję finansową i już operacyjnie wprowadza program. Jakie są pierwsze obserwacje?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Nie taki wniosek straszny

Masz pomysł, myślisz o staraniu się o dotację unijną, ale nie wiesz, od czego zacząć. To normalne, nie jesteś przecież specjalistą od Funduszy Europejskich. Możesz jednak bezpłatnie skorzystać z wiedzy wielu ekspertów. Jest to możliwe dzięki platformie STEP udostępnionej przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Punktom Informacyjnym Funduszy Europejskich.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Zespół Moore Stephens Central Audit dołącza do TPA Poland

Połączenie zespołu Moore Stephens Central Audit z międzynarodową firmą doradczą TPA w Polsce stało się faktem. Na mocy zawartego porozumienia, 2 września 2019 roku ponad 60 ekspertów i specjalistów podatkowych, księgowych i audytorów pracujących dotychczas pod szyldem Moore Stephens dołączy do warszawskich działów doradztwa podatkowego, audytu oraz outsourcingu księgowości i płac TPA Poland. W wyniku połączenia, z zespołem ponad 270 ekspertów i obrotami przekraczającymi 60 mln PLN za 2019 rok, TPA Poland znajdzie się wśród największych i najdynamiczniej rozwijających się firm konsultingowych.

Tagi: Firma, PLN, AUD, ING
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

E-papierosy groźne jak dopalacze? GIS wyśle ostrzeżenia do szkół

E-papierosy jak dopalacze – główny inspektor sanitarny planuje rozesłać ostrzeżenie do placówek edukacyjnych. Główne ryzyko nowej używki: uzależnienie od nikotyny oraz nieznane skutki zdrowotne.

Tagi: Papierosy
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

13. emerytura pod znakiem zapytania. Rząd nie wpisał świadczenia do projektu ustawy budżetowej

#zrodlo
W projekcie ustawy budżetowej na 2020 r. ani w jej uzasadnieniu nie ma punktu pt. „wypłata trzynastej emerytury”. Premier Morawiecki i inni czołowi politycy PiS obiecują jednak, że wprowadzą rozwiązanie, jeśli partia wygra wybory. Jest to więc rodzaj politycznego kontraktu. Wypłata dodatkowego oświadczania oznaczałaby dla finansów publicznych dodatkowy koszt w wysokości 10 mld zł.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Malinowski: Największy problem, na jaki skarży się polski przedsiębiorca, to ciągłe zmiany [STUDIO DGP]

#zrodlo
Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP w rozmowie z DGP przypomina politykom, że gospodarka nie jest tylko ich domeną, ale dobrem wspólnym. Podkreśla też siłę polskiej przedsiębiorczości.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Rząd przyjął projekt budżetu na 2020 r. Pierwszy raz od 1989 r. nie ma w nim deficytu

Projekt budżetu na 2020 r., przyjęty we wtorek przez rząd nie zakłada deficytu, dochody i wydatki mają wynieść po 429,5 mld zł - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Podsiadło i ekonomia. Ile wydajemy pieniędzy, by posłuchać muzyki?

Rynek muzyczny jest tym segmentem gospodarki, który w największym stopniu przechodzi zmiany za sprawą procesów cyfryzacji, piratyzacji i zmian form własności związanych z nowoczesną gospodarką. Jak w lustrze, i to czasem krzywym, odbijają się w nim wszystkie problemy i nierówności współczesnej gospodarki.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Rachunki firmowe
reklama
reklama
Kontakt z nami