Finanse osobiste  RSS
Ilu "hipotek" pozbywają się banki?


Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, ile kredytów mieszkaniowych rocznie jest odsprzedawanych przez krajowe banki (m.in. firmom windykacyjnym). Liczba takich "hipotek" ostatnio wyraźnie wzrosła.

Źródło: inwestycje.pl

Co piątą złotówkę wydajemy na utrzymanie mieszkania


Na utrzymanie domu statystyczna polska rodzina wydaje już ponad 933 złote – wynika z szacunków HRE Investments. Za podwyżkami stoją galopujące stawki za wywóz śmieci, rosnące czynsze czy cena gazu. W ryzach koszty starają się trzymać obniżki ...

Źródło: inwestycje.pl

Ekspert o sytuacji frankowiczów: Banki nie mogą omijać niekorzystnych wyroków


W przypadku unieważnienia umowy kredytowej ewentualny obowiązek zwrotu otrzymanego kapitału zależy od treści orzeczenia sądowego. Bank musi zgłosić takie żądanie w procesie dot. samego kredytu lub w odrębnym postępowaniu.

Źródło: inwestycje.pl

Dlaczego nie za każdy wypadek drogowy można uzyskać odszkodowanie?

#zrodlo

Wypadek drogowy to zazwyczaj stres i powód do zmartwienia. Warto jednak już w chwili zdarzenia, zadbać należycie o swoje interesy, aby uzyskać odszkodowanie. Prawo brytyjskie reguluje okoliczności, które uprawniają do wypłaty środków z polisy...

Źródło: inwestycje.pl

Czy warto ubezpieczyć samochód od kradzieży

#zrodlo

W świetle prawa, właściciele samochodów muszą posiadać przynajmniej jeden rodzaj ubezpieczenia, którym jest OC. Jednak taka polisa nie chroni samego pojazdu, dlatego warto pomyśleć nad jej rozszerzeniem o dodatkowe ubezpieczenie AC.

Źródło: inwestycje.pl

Możesz mieć tańsze OC i możesz kupić je na raty - Mubi podpowiada, jak to zrobić


862,12 zł - właśnie tyle płacili polscy kierowcy za swoje OC w czerwcu br. (dane dla całego kraju, źródło: kalkulator OC Mubi). Jest to oczywiście wartość uśredniona - różnice w wysokości składki OC zależą od wielu różnych zmiennych, chociażby od...

Źródło: inwestycje.pl

Jak spłacić 46 miliardów złotych długów - poradnik dla dłużnika


Polacy mają niemal 46 mld zł długów, a ich zobowiązania z roku na rok rosną. W Krajowym Rejestrze Długów figuruje niemal 2,5 mln osób, które nie zapłaciły na czas rat kredytów, pożyczek, czynszu, rachunków za telefon, prąd, telewizję czy Internet.

Źródło: inwestycje.pl

Konto osobiste a oszczędnościowe - czym się różnią?


Konta osobiste i oszczędnościowe to podstawowe produkty bankowe. Chociaż oba mają kilka cech wspólnych, wiele je różni. Poznaj najważniejsze różnice i dowiedz się, dlaczego nie warto poprzestawać wyłącznie na założeniu rachunku osobistego.

Źródło: inwestycje.pl

Opóźniony lub odwołany lot w wakacje? Bezpłatnie pomoże Rzecznik Praw Pasażera


W 2018 roku 46 milionów pasażerów wystartowało z polskich lotnisk. Część lotów była opóźniona lub odwołana. Od kwietnia 2019 r. nowy urząd - Rzecznik Praw Pasażera - pomaga bezpłatnie w sporach z liniami lotniczymi. W jaki sposób uzyskać pomoc rzecznika..

Źródło: inwestycje.pl

BIK: Prawie 7 mln Polaków ma doskonały scoring


Z najnowszych wyliczeń BIK wynika, że Polacy punktualnie spłacają swoje zobowiązania, a tym samym, zgodnie z nomenklaturą finansową, charakteryzują się niskim ryzykiem kredytowym. Średni score (ocena punktowa) dla Polski jest bardzo dobry...

Tagi: ING
Źródło: inwestycje.pl

5 zasad korzystnego ubezpieczania


Lista potencjalnych zagrożeń, które mogą się nam przytrafić jest bardzo długa - począwszy od kradzieży, chorób, aż po różnego rodzaju wypadki. Wiele z nich trudno uniknąć, ale możemy zniwelować ich skutki. Brak ubezpieczenia może przynieść złudne pozory..

Źródło: inwestycje.pl

Najważniejsze rodzaje pożyczek pozabankowych - w jakiej sytuacji, na którego rodzaju pożyczkę warto się zdecydować?


Pożyczki pozabankowe cieszą się coraz lepszą opinią i popularnością. Często sięga się po nie w sytuacji, gdy nie można ubiegać się o kredyt bankowy. Nie każda pożyczka jest jednak taka sama – jakie rodzaje takich usług można wyróżnić?

Źródło: inwestycje.pl

Za brak segregacji zapłacisz czterokrotnie


Od pierwszego września wejdzie w życie kolejna nowelizacja tzw. ustawy śmieciowej. Wedle jej zapisów, osoby, które nie będą stosowały się do zasad o segregacji odpadów, za ich odbiór zapłacą od dwóch do czterech razy więcej.

Tagi: PiS, Ustawy, Kolej
Źródło: inwestycje.pl

Innowacje i wydajność kształtują wartość rynku AGD


Globalny rynek AGD osiągnie w 2019 roku wartość niemal 87 miliardów dolarów. Do 2023 ma wzrastać każdego roku średnio o 8,5 proc. W Polsce przewidywane wzrosty są znacznie wyższe – aż o 14,3 proc. rocznie

Tagi: Niemcy, Dolar
Źródło: inwestycje.pl

Coraz większa wiedza Polaków na temat PPK


Wdrożenie PPK w największych przedsiębiorstwach w Polsce nabrało rozpędu. Potwierdza to blisko połowa pracowników, którzy wzięli udział w drugiej odsłonie badania "PPK oczami Polaków" przygotowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.

Źródło: inwestycje.pl

W okresie ostatnich trzech lat pogłębił się trend w zakresie udzielanych kredytów mieszkaniowych na kwoty powyżej 350 tys. zł.

#zrodlo

Podczas, gdy jeszcze w 2016 r. udział kredytów mieszkaniowych powyżej 350 tys. zł osiągał 30% wartości i 12,5% liczby wszystkich udzielonych kredytów mieszkaniowych, tak w 1 półroczu 2019 r. prawie podwoiła się liczba udzielanych kredytów...

Źródło: inwestycje.pl

BIK Indeks – Popytu na Kredyty Mieszkaniowe wyniósł w czerwcu 2019 r. (+19,6%)


Wartość BIK Indeksu - Popytu na Kredyty Mieszkaniowe (BIK Indeks – PKM), informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych. Najnowszy czerwcowy odczyt wyniósł (+19,6%), co oznacza, że w czerwcu 2019 r., w przeliczeniu...

Tagi: Kredyty
Źródło: inwestycje.pl

Klątwa niskiego rachunku


Z badania opinii przeprowadzonego na zlecenie KPF wynika, że tylko 41 proc. Polaków zdaje sobie sprawę, że niski rachunek (np. za telefon w kwocie 33 zł), którego konsument nie uregulował w terminie może być powodem rozpoczęcia procesu windykacyjnego.

Źródło: inwestycje.pl

Dokąd zmierza sektor finansowy - czy przyszłość bankowości jest w pełni cyfrowa?


Dzięki technologiom cyfrowym, w których klienci decydują, kiedy i w jaki sposób chcą obsługiwać swoje produkty finansowe, klasyczne środowisko bankowe stało się dynamicznym ekosystemem. Dotyczy to głównie kanałów internetowych.

Źródło: inwestycje.pl

Czy ustawa antylichwiarska rozwiąże problem pożyczek?


Wiele osób twierdzi, że projektowana ustawa antylichwiarska wywoła dokładnie odwrotny skutek od zamierzonego. Czy rzeczywiście Polacy stracą dostęp do jakichkolwiek pożyczek?

Źródło: inwestycje.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami