Porady finansowe  RSS
Co szóstej osobie zdarza się jeździć bez ważnego biletu. Łączny dług "gapowiczów" to 128 mln zł

#zrodlo
Co szóstej osobie zdarza się jeździć bez ważnego biletu, a w grupie do 24. roku życia nawet co czwartej, wynika z badania wykonanego na zlecenie BIG InfoMonitor. Obecnie na liście BIG InfoMonitor znajduje się ponad 101 tys. "gapowiczów", a łączny dług z tytułu kar za jazdę bez biletu przekracza 128 mln zł.

Tagi: Tytoń, Długi
Źródło: forsal.pl

W 2019 roku przeciętne wydatki studenta przekroczą kwotę 2,1 tys. zł

Przeciętne miesięczne wydatki studenta uczącego się w dużym akademickim mieście przekroczą kwotę 2100 zł, będą wyższe o ok. 250 zł niż w zeszłym roku i o 500 zł niż w 2016 r. - wynika z przekazanego PAP raportu Związku Banków Polskich "Portfel Studenta".

Źródło: forsal.pl

Ubezpieczenia w sieci kupują przede wszystkim mieszkańcy małych miast

Już 4 mln Polaków sprawdza oferty ubezpieczeń w internecie. Z danych firmy Punkta wynika, że statystycznie jest to mężczyzna w wieku powyżej 35 lat, osoba z miasta do 100 tys. mieszkańców, która pracuje na etacie.

Źródło: forsal.pl

Rośnie skuteczność egzekucji. Dłużnicy alimentacyjni zaczęli zwracać pieniądze

Poprawia się skuteczność egzekucji alimentów. Wpływa na to głównie zaostrzenie przepisów wobec osób, które uchylają się od płacenia na dzieci

Źródło: forsal.pl

Nie każda renta bez wpływu na 500+

Moment powstania niezdolności do samodzielnej egzystencji jest kluczowy przy ustalaniu, czy renta rodzinna liczy się do limitu dochodów do świadczenia uzupełniającego

Źródło: forsal.pl

Chcesz spłacić kredyt przed czasem? Sąd orzeka na twoją korzyść

Jeśli klient spłaci kredyt przed czasem, to wszystkie kwoty tego kredytu, a więc także np. płacone na samym początku prowizje, powinny zostać proporcjonalnie obniżone.

Tagi: Kredyty, Kreml
Źródło: forsal.pl

Trudna sprzedaż ubezpieczeń

Polacy nie przekonali się do kupowania polis przez internet i telefon. Od lat nieodmiennie najlepiej ma się sprzedaż agencyjna, ale to nie znaczy, że przynosi ona sprzedawcom duże zyski. Jednak przed sprzedażą przez internet i aplikacje nie da się uciec.

Tagi: Internet
Źródło: forsal.pl

Polacy są winni sądom blisko pół miliarda złotych. Rekordzista ponad 48 mln zł

Prawie 146 tys. osób ma do zapłaty 485,5 mln zł sądom powszechnym - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Wartość m.in. orzeczonych grzywien czy kosztów sądowych jest dwa razy większa niż w 2017 roku. Rekordzista ma do oddania ponad 48 mln zł.

Tagi: Długi
Źródło: forsal.pl

Premier: Po raz pierwszy od 30 lat więcej Polaków oszczędza niż nie oszczędza

W tym roku, po raz pierwszy od 30 lat, więcej Polaków oszczędza niż nie oszczędza - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawieckie w rozmowie z "Super Ekspresem". Dodał, że Pracownicze Plany Kapitałowe są jednym z głównych źródeł generowania wewnątrzkrajowych oszczędności.

Źródło: forsal.pl

Jak wypełnić wniosek o 500 zł dla osób niepełnosprawnych?

#zrodlo
Osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji mogą już ubiegać się o przyznanie świadczenia uzupełniającego, czyli tzw. 500 + dla niepełnosprawnych.

Źródło: forsal.pl

Czy program PPK odniesie sukces? Oto główne kryteria oceny

Na początku bardzo ważnym kryterium oceny programu PPK będzie partycypacja oraz jej utrzymanie - mówi w wywiadzie Małgorzata Rusewicz, szefowa Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych.

Źródło: forsal.pl

Długi Polaków przekroczyły 76,6 mld zł. Rekordzista ma do spłacenia 71 mln zł

Zaległości Polaków przekroczyły w II kw. br. 76,6 mld zł - wynika z najnowszego raportu InfoDług przygotowanego przez BIG InfoMonitor i BIK. Liczba niesolidnych dłużników wynosi niemal 2,8 mln., a największy dług - 71 mln zł, ma 63-letni mieszkaniec woj. lubelskiego.

Tagi: Długi
Źródło: forsal.pl

Orłowski: Kto zapłaci za frankowy cud? [OPINIA]

Oświadczenie rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, że zastosowanie w umowie kredytowej nieuczciwej wobec klientów klauzuli dotyczącej sposobu indeksowania kredytu powinno skutkować albo uznaniem umowy za nieważną, albo wykreśleniem tej klauzuli bez zmiany pozostałych, wywołało niepokój w polskim sektorze bankowym i radość frankowiczów oraz ich prawników.

Źródło: forsal.pl

Niższy PIT dla 25 mln Polaków. Sejm przyjął nowelizację ustawy

#zrodlo
Sejm przyjął w piątek nowelizację m.in. obniżającą PIT z 18 do 17 proc. i koszty pracy przez co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodów dla pracowników. Rozwiązania mają dotyczyć ok. 25 mln Polaków.

Źródło: forsal.pl

W tym roku Polacy przeznaczą na wyprawkę szkolną średnio 1718 zł

#zrodlo
Na ubrania, buty oraz przybory szkolne Polacy wydadzą średnio 1 718 zł - wynika z opublikowanego w czwartek raportu „Wyprawka szkolna 2019”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte. Wyprawka jest największym obciążeniem dla rodziców dzieci w wieku 6-9 lat.

Źródło: forsal.pl

Coraz więcej mieszkań na kredyt. BIK: ich wartość może wzrosnąć do ok. 60 mld zł

Banki udzieliły 22,5 tys. kredytów mieszkaniowych na łączną wartość 6,18 mld zł w lipcu 2019 r., podało Biuro Informacji Kredytowej (BIK). Stanowi to wzrost o 26 proc. w ujęciu wartościowym w porównaniu do lipca 2018 r.

Źródło: forsal.pl

BIK: Banki i SKOK-i udzieliły o 6,1 proc. więcej r: r kredytów konsumpcyjnych w VII

Banki i SKOK-i udzieliły 670,4 tys. kredytów konsumpcyjnych na łączną kwotę 8,22 mld zł w lipcu 2019 r., podało Biuro Informacji Kredytowej (BIK)

Źródło: forsal.pl

Sąd daje odetchnąć frankowiczom. Raty zawieszone na czas procesu

Skoro istnieje duża szansa, że kredytobiorca wygra sprawę, nie ma potrzeby, by w trakcie jej rozpatrywania płacił co miesiąc bankowi – uznał Sąd Okręgowy w Warszawie

Źródło: forsal.pl

Statystyczny Polak to sknera. Nie lubi dawać napiwków i kocha promocje

#zrodlo
Ponad połowa Polaków kupuje głównie podczas promocji, dwóch na pięciu zawsze szuka bezpłatnych miejsc do parkowania, a co trzeci rodak nie płaci napiwków - wynika z badania „Zwyczaje finansowe Polaków". Dodano, że prawie każdy znajdzie za to pieniądze na zaproszenie gości.

Tagi: Miedź
Źródło: forsal.pl

Silne uwierzytelnianie klienta. Przy jakich transakcjach nie musimy go stosować?

Nie przy wszystkich transakcjach konieczne będzie stosowanie silnego uwierzytelniania. Do wyjątków należą płatności zbliżeniowe, opłaty za przejazd w biletomatach, na autostradzie i parkingach.

Źródło: forsal.pl

reklama
Polecamy
Nie tylko na własność, czyli jak wynająć mieszkanie


Według danych Eurostatu, Polska ma 20% mniej mieszkań, niż wynosi unijna średnia. Skoro mieszkań brakuje, to coraz większą popularnością cieszy się wynajem. Nic więc dziwnego, że poza inwestorami indywidualnymi, tym segmentem coraz bardziej interesują się firmy, a nawet samo państwo. Cena na plus, ilość mieszkań na minus Choć ogłoszony przez rząd w 2016 roku program...

Źródło: www.finanseosobiste.pl

reklama
Kontakt z nami