Wiadomości z tagiem Andrzej Duda  RSS
Ustawa o jawności majątku rodzin najważniejszych urzędników trafiła do TK

21.10.2019 14:09

Prezydent Andrzej Duda skierował do Trybunału Konstytucyjnego w trybie kontroli prewencyjnej ustawę ws. jawności majątku rodzin najważniejszych urzędników państwowych - powiedział PAP rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Źródło: forsal.pl

Andrzej Duda przeciwny likwidacji 30-krotności składek na ZUS. Ale nie będzie mógł zawetować ustawy

21.10.2019 11:03

Prezydent Andrzej Duda jest bardzo nieprzychylny likwidacji 30-krotności składek na ZUS i ma nadzieję, że rozwiązanie takie nie trafi na jego biurko - powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Źródło: www.wnp.pl

IBRiS dla WP: Duda 52,5 proc.; Kidawa-Błońska 38,4 proc. w II turze wyborów prezydenckich

20.10.2019 15:31


Gdyby II tura wyborów prezydenckich odbywała się w niedzielę obecny prezydent Andrzej Duda otrzymałby 52,5 proc. głosów, zaś niedawna kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska 38,4 proc. głosów - wynika z sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski.

Źródło: www.bankier.pl

Wybory prezydenckie. Sondaż: Kidawa-Błońska najtrudniejszym rywalem Dudy w II turze

18.10.2019 20:09

Najtrudniejszym rywalem dla Andrzeja Dudy w ewentualnej drugiej turze wyborów prezydenckich byłaby Małgorzata Kidawa-Błońska - wynika z sondażu telefonicznego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Na najwyższe poparcie obecny prezydent mógłby liczyć w przypadku starcia z Robertem Biedroniem.

Źródło: forsal.pl

Kto powinien być kandydatem opozycji na prezydenta w wyborach w 2020 r.? [SONDAŻ]

17.10.2019 8:11

Z sondażu Dziennika Gazety Prawnej i RMF FM wynika, że to Donald Tusk jest potencjalnie najlepszym rywalem dla ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudy. – Wybory prezydenckie są strategiczne, najważniejsze jest wybranie przez opozycję kandydata, który będzie miał największe szanse przekonać tych, którzy dziś głosują na PiS, oraz wahających się, i wygrać – mówił wczoraj sam Tusk.

Źródło: forsal.pl

Ustawa o postępowaniu egzekucyjnym w administracji przed sporymi zmianami

16.10.2019 16:17

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji oraz niektórych innych ustaw. W efekcie zmian procedury obowiązujące obecnie w egzekucji administracyjnej mają zostać uproszczone i usprawnione. Nowela dotyczy m.in. egzekucji z majątku wspólnego zobowiązanego i jego małżonka, gdy małżonek zobowiązanego odpowiada za zaległości podatkowe majątkiem wspólnym.

Źródło: www.podatki.biz

Nowe Prawo zamówień publicznych już z podpisem prezydenta

15.10.2019 16:11

Z początkiem 2021 r. w życie powinno wejść nowe Prawo zamówień publicznych (PZP). Podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa na nowo ureguluje problematykę zamówień publicznych. Ustawodawcy zapowiadają, że w efekcie system zamówień stanie się bardziej przejrzysty i efektywny.

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami