Wiadomości z tagiem Ceneo  RSS
Nie tylko na własność, czyli jak wynająć mieszkanie

18.09.2019 19:16


Według danych Eurostatu, Polska ma 20% mniej mieszkań, niż wynosi unijna średnia. Skoro mieszkań brakuje, to coraz większą popularnością cieszy się wynajem. Nic więc dziwnego, że poza inwestorami indywidualnymi, tym segmentem coraz bardziej interesują się firmy, a nawet samo państwo. Cena na plus, ilość mieszkań na minus Choć ogłoszony przez rząd w 2016 roku program...

Źródło: www.finanseosobiste.pl

Pogłoski o śmierci retailu są mocno przesadzone

17.09.2019 10:48

Retail trzyma się dobrze. Pomimo zakazu handlu w niedziele i rozwoju e-commerce, centra handlowe wciąż przyciągają klientów. Jak sprofilować galerię, by wynająć powierzchnię w 100 procentach i jak dotrzeć do nowych klientów w tym pokolenia Zet – zdradza PropertyNews Renata Kinde-Czyż, prezes zarządu Metro Properties.

Tagi: Handel, Ceneo
Źródło: www.propertynews.pl

Dlaczego ceny kakao szybują w górę?

17.09.2019 8:09

Kakao bardzo drożeje. Powód: jest jednym z nielicznych surowców notowanych w brytyjskich funtach na londyńskiej giełdzie towarowej.

Źródło: forsal.pl

Chińczycy przeholowali z samochodami. Nie ma ich kto kupować

13.09.2019 13:00

Niewielkie odbicie chińskiego przemysłu motoryzacyjnego to dobry znak dla tamtejszych hut – jest nadzieja na odbudowę cen blach. Zdaniem wielu ekspertów to jednak chwilowa poprawa i chińska motoryzacja będzie nadal zwalniać. Trwające od kilkunastu miesięcy spowolnienie to pierwsza taka sytuacja od ponad ćwierćwiecza.

Źródło: www.wnp.pl

Są najnowsze dane o inflacji. Co dalej?

13.09.2019 10:16

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w sierpniu 2019 r. wzrosły rok do roku o 2,9 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny pozostały bez zmian - podał Główny Urząd Statystyczny.

Źródło: www.wnp.pl

Koniunktura w górnictwie minęła. "Należy zastanowić się nad sprawą wynagrodzeń"

12.09.2019 14:00

Na temat problemów rodzimego górnictwa węgla kamiennego i przyszłości branży rozmawiamy z Januszem Olszowskim, prezesem Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej. - W górnictwie występują okresy koniunktury i dekoniunktury. Okres koniunktury mieliśmy, obecnie ceny są niższe niż rok temu. Nie ma jednak powodów do paniki - zaznacza w rozmowie z portalem WNP.PL Janusz Olszowski.

Źródło: www.wnp.pl

Kupują LED-y na potęgę. Wszystko przez drogi prąd

12.09.2019 10:20

Wzrost cen energii elektrycznej wzmacnia świadomość klientów dotyczącą efektywności energetycznej i skłania ich do poszukiwania energooszczędnych rozwiązań, jakimi są LED-y wsparte systemami sterowania - mówi WNP.PL Rafał Gawrylak, prezes ES-System.

Źródło: www.wnp.pl

"Nowe Prawo zamówień publicznych odpowiada na kluczowe bolączki obecnego systemu"

12.09.2019 8:07

Nowe prawo zamówień publicznych odpowiada na kluczowe bolączki obecnego systemu; dzięki zmianom na rynku odnajdą się małe firmy, które oferują dobre usługi, ale nie są w stanie konkurować niską ceną - wskazała w komentarzu szefowa Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz.

Tagi: Firma, Ceneo
Źródło: www.wnp.pl

Trwa szacowanie strat po suszy. Czy to oznacza podwyżki cen owoców i warzyw?

12.09.2019 8:00


Zgodnie z informacjami ministerstwa rolnictwa susza dotknęła ponad 200 tys. gospodarstw rolnych w całej Polsce, ale szacowanie strat trwa. Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych podkreśla, że sytuacja jest trudna, a niewielkie ilości...

Źródło: www.bankier.pl

Ekspert: nowa KE jest zrównoważona pod względem płci i geografii

11.09.2019 20:13

Ursuli von der Leyen udało się osiągnąć w przyszłej Komisji Europejskiej równowagę polityczną, geograficzną i płci, ale niejasny jest podział niektórych kompetencji wśród komisarzy - mówi w rozmowie z PAP ekspert European Policy Centre Janis Emmanouilidis.

Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami