Wiadomości z tagiem Komisja Europejska  RSS
Europarlament będze dalej pracował nad pakietem mobilności

19.09.2019 13:12

Komisja transportu Parlamentu Europejskiego odrzuciła w czwartek w Strasburgu wniosek o odesłanie kontrowersyjnego projektu pakietu mobilności do Komisji Europejskiej, która miałaby przygotować nowe propozycje. Prace nad pakietem będą kontynuowane w PE.

Źródło: www.wnp.pl

BP chętne na schedę po połączonych Orlenie i Lotosie? Prezes: rozważymy

18.09.2019 6:02

Gdyby warunkiem konsolidacji PKN Orlen i Grupy Lotos była konieczność zbycia przez nie części aktywów, to koncern BP byłby zainteresowany? - To zależy od konkretnej propozycji, która by się pojawiła. Na pewno byśmy taką propozycję rozważyli - mówi w rozmowie z WNP.PL prezes BP w Polsce Bogdan Kucharski. - Ważne jest, żeby decyzja Komisji Europejskiej pozwoliła wszystkim uczestnikom rynku sprawiedliwie konkurować - podkreśla.

Źródło: www.wnp.pl

Belgia łamie unijne przepisy? KE prowadzi dochodzenia w sprawie ulg podatkowych

17.09.2019 20:13

Komisja Europejska prowadzi dochodzenia w sprawie ulg podatkowych, jakich Belgia udzieliła 39 koncernom. Chodzi o interpretacje podatkowe dotyczące tzw. nadmiernego zysku. Zdaniem KE ulgi mogły łamać unijne przepisy.

Źródło: forsal.pl

Fuzja na niemieckim rynku energetycznym coraz bliżej. Jest warunkowa zgoda KE

17.09.2019 17:12

Komisja Europejska zatwierdziła, zgodnie z rozporządzeniem UE w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw, nabycie przez E. ON działalności dystrybucyjnej i konsumenckiej firmy Innogy oraz niektórych jego aktywów wytwarzania energii elektrycznej.

Źródło: www.wnp.pl

W nowej Komisji Europejskiej pomocą publiczną w rolnictwie zajmie się Margrethe Vestager

17.09.2019 11:08

Przyszła przewodnicząca KE Ursula von der Leyen zdecydowała przenieść kompetencje dotyczące pomocy państwa z dwóch dyrekcji generalnych - ds. rolnictwa oraz gospodarki morskiej - do dyrekcji generalnej ds. konkurencji. Tematyka będzie więc podlegała Margrethe Vestager.

Źródło: www.wnp.pl

"Rz": Polska może stracić 13 mld euro w budżecie UE

17.09.2019 9:03


Bruksela potrzebuje pieniędzy na ekologię. A to oznacza cięcia, na których Polska straci najwięcej - pisze "Rzeczpospolita". Dodaje, że nawet 13 mld euro może stracić nasz kraj w nowym wieloletnim budżecie UE w porównaniu z projektem Komisji Europejskiej sprzed ponad roku.

Źródło: www.rmf24.pl

Przez ekologię 13 mld euro mniej z Unii

17.09.2019 8:09

Bruksela potrzebuje pieniędzy na ekologię. A to oznacza cięcia, na których Polska straci najwięcej - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita". Dodaje, że nawet 13 mld euro może stracić nasz kraj w nowym wieloletnim budżecie UE w porównaniu z projektem Komisji Europejskiej sprzed ponad roku.

Źródło: www.wnp.pl

UE szykuje cięcia w budżecie. Polska może stracić 13 mld euro

17.09.2019 6:30

Nawet 13 miliardów euro mniej może otrzymać Polska w nowym wieloletnim budżecie Unii Europejskiej w porównaniu do tego, co Komisja Europejska proponowała jeszcze rok temu. Wszystko dlatego, że Bruksela potrzebuje pieniędzy na ekologię.

Źródło: www.money.pl

reklama
Kontakt z nami