Wiadomości z tagiem Mateusz Morawiecki  RSS
Morawiecki: Unikanie chaotycznego bezrozumnego brexitu powinno być priorytetem

19.10.2019 20:11

Polska przyjmuje sobotnie głosowanie w Izbie Gmin nie jako odrzucenie, ale jako opóźnienie porozumienia o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - napisał na twitterze premier Mateusz Morawiecki, dodając, że uniknięcie chaotycznego brexitu powinno być priorytetem.

Źródło: forsal.pl

Premier: sprawiedliwy budżet UE i wyrównanie dopłat - taki jest cel Polski

18.10.2019 17:08

Jeśli chcemy więcej Europy, więcej wolnego rynku, wspólnego rynku w UE, to musimy przeznaczać na to środki - mówił w piątek w Brukseli premier Mateusz Morawiecki, apelując na szczycie UE o sprawiedliwy budżet unijny.

Źródło: www.wnp.pl

Morawiecki: Państwa, które chcą zmniejszenia budżetu UE, mają niespójny przekaz

18.10.2019 11:35


Państwa, które chcą zmniejszyć unijny budżet mówiąc jednocześnie, żeby było więcej Europy są bardzo głęboko niespójne w swoim przekazie - ocenił w piątek premier Mateusz Morawiecki przed drugim dniem unijnego szczytu w Brukseli.

Źródło: www.bankier.pl

Jest kompromis ws. brexitu? Premier zdradza szczegóły

17.10.2019 19:28

Wydaje się, że doszliśmy do kompromisu. Mam głęboką nadzieję, że ten kryzys ratyfikacyjny, który trwa od mniej więcej roku, zostanie przełamany - powiedział w czwartek w Brukseli w rozmowie z polskimi dziennikarzami premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: www.wnp.pl

Morawiecki: Nie akceptujemy propozycji prezydencji fińskiej w sprawie unijnego budżetu

17.10.2019 16:33


To nie jest żadne pole do kompromisu - powiedział w czwartek w Brukseli premier Mateusz Morawiecki. Polityki traktatowe, czyli rolna i spójności, muszą być zabezpieczone - dodał.

Źródło: www.bankier.pl

Polska przeciwko propozycji w sprawie budżetu UE

17.10.2019 15:50

Nie akceptujemy propozycji prezydencji fińskiej w sprawie unijnego budżetu. To nie jest żadne pole do kompromisu - powiedział w czwartek w Brukseli premier Mateusz Morawiecki. Polityki traktatowe, czyli polityka rolna i polityka spójności, muszą być zabezpieczone - dodał.

Źródło: www.wnp.pl

Unijny szczyt ws. brexitu. Polska przeciwko cięć w polityce spójności

17.10.2019 2:10

Premier Mateusz Morawiecki w czwartek udaje się do Brukseli na unijny szczyt poświęcony m.in. wyjściu Wielkiej Brytanii z UE. Na kilkanaście godzin przed szczytem wciąż nie wiadomo, czy unijni liderzy będą rozmawiać o gotowym porozumieniu czy dadzą kolejne wytyczne Zjednoczonemu Królestwu.

Źródło: forsal.pl

Nowa prezes Urzędu Patentowego

16.10.2019 14:10

Premier Mateusz Morawiecki powołał na to stanowisko Edytę Demby-Siwek, która od maja pełniła funkcję p.o. prezesa.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

reklama
Kontakt z nami