Wiadomości z tagiem Miedź  RSS
Automaty vendingowe - czym są i dlaczego warto je mieć?

19.09.2019 14:10


Niektórzy widują je codziennie, ponieważ na stałe wpasowały się w krajobraz większych miast czy budynków użyteczności publicznej. Ratują spragnionych i głodnych przechodniów swoją zawartością. Mało kto jednak kojarzy je z ich nazwą własną.

Tagi: Miedź, ING
Źródło: inwestycje.pl

KGHM rozpoczął próby wykorzystania drona w kopalni Polkowice-Sieroszowice

19.09.2019 13:08

KGHM Polska Miedź rozpoczął próby wykorzystania drona zaprojektowanego do poruszania się pośród przeszkód w Zakładach Górniczych Polkowice-Sieroszowice. W przyszłości urządzenia tego typu mają pomóc w akcjach ratowniczych pod ziemią i ułatwić kontrolę trudno dostępnych miejsc, podała spółka.

Źródło: www.money.pl

Miedź na LME tanieje, bo dolar się umocnił po Fed

19.09.2019 9:42

Notowania miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają po umocnieniu dolara USA, w którym wyceniane są metale przemysłowe. Miedź zniżkuje na LME w transakcjach 3-miesięcznych o 0,3 proc. do 5.803,00 USD za tonę - podają maklerzy.

Źródło: www.wnp.pl

WSA. Opłaty egzekucyjne muszą być w rozsądnej wysokości

18.09.2019 14:14

Z uzasadnienia: Koszty egzekucyjne mają zapewnić funkcjonowanie aparatu egzekucyjnego a nie wierzyciela. Funkcja fiskalna powinna polegać na uzyskaniu (przynajmniej częściowego) zwrotu kosztów funkcjonowania tego aparatu. Jednakże organ powinien mieć na uwadze, że z punktu widzenia fundamentalnej zasady demokratycznego państwa prawnego istotne jest zachowanie racjonalnej zależności pomiędzy wysokością tych kosztów, a czynnościami organów, za podjęcie których zostały naliczone. Wszystko powinno się odbywać w ramach i przy uwzględnieniu okoliczności konkretnego stanu faktycznego danej sprawy.

Tagi: Fiskus, Miedź
Źródło: www.podatki.biz

Na rynku miedzi oczekiwanie przed kluczową decyzją Fed

18.09.2019 9:27

Notowania miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną przed ogłoszeniem za kilkanaście godzin kluczowej dla rynków decyzji w sprawie stóp procentowych w USA. Miedź zwyżkuje na LME w transakcjach 3-miesięcznych o 0,3 proc. wobec 5.821,00 USD za tonę we wtorek na zamknięciu sesji - podają maklerzy.

Źródło: www.wnp.pl

Jedna z gmin w Danii testuje czterodniowy tydzień pracy

17.09.2019 12:49

Tylko cztery dni w tygodniu będzie pracował urząd duńskiej gminy Odsherred. Pracownicy mają mieć wolny cały piątek.

Źródło: www.money.pl

reklama
Kontakt z nami