Wiadomości z tagiem PIT  RSS
Ponad połowa Polaków nie wie, że przez inflację pieniądze tracą na wartości [BADANIE]

23.10.2019 14:12

Blisko dwie trzecie Polaków uważa, że wiedza finansowa jest potrzebna, ale ponad połowa z nas nie zdaje sobie sprawy, że przez inflację pieniądze tracą na wartości - informuje platforma Kapitalni.org powołując się na wyniki testu wiedzy finansowej.

Tagi: PIT
Źródło: forsal.pl

Sprzedaż nieruchomości po rozwiązaniu umowy o dożywocie a opodatkowanie PIT

23.10.2019 12:46

Rozwiązanie umowy o dożywocie skutkuje przeniesieniem własności nieruchomości na dożywotnika, co należy potraktować jako nabycie przez niego nieruchomości. Aby nabywca mógł sprzedać tą nieruchomość (jej część lub udział w tej nieruchomości) i nie płacić podatku dochodowego od przychodu z tej sprzedaży musi poczekać ze sprzedażą 5 lat od końca roku w którym nastąpiło rozwiązanie umowy o dożywocie.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Ponad połowa Polaków nie wie, że przez inflację pieniądze tracą na wartości

23.10.2019 12:30


Blisko dwie trzecie Polaków uważa, że wiedza finansowa jest potrzebna, ale ponad połowa z nas nie zdaje sobie sprawy, że przez inflację pieniądze tracą na wartości - informuje platforma Kapitalni.org powołując się na wyniki testu wiedzy finansowej.

Tagi: PIT
Źródło: www.bankier.pl

Kiedy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów diety z tytułu podróży służbowych

23.10.2019 9:06

Należności przysługujące pracownikom z tytułu podróży służbowych uważane są za przychody ze stosunku pracy, o których mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o PIT. To oznacza, że tego rodzaju wydatki ujmuje się w kosztach podatkowych na zasadach przewidzianych dla wynagrodzeń, tj w dacie ich faktycznej wypłaty.

Tagi: PIT, Ustawy
Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Fiskus zmienia wzory formularzy PIT

23.10.2019 8:17

Nowy wzór informacji PIT-11 będzie uwzględniać wprowadzoną od sierpnia br. preferencję dla młodych, a inne formularze – obowiązującą od października nową kwotę zmniejszającą podatek.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Asysta policji dla prywatnego auta? Nie ma takiej procedury

23.10.2019 2:09

Eskorta mundurowych na drodze ułatwia dowiezienie do szpitala osoby potrzebującej pomocy. Problem pojawia się jednak, gdy dojdzie wówczas do wypadku, bo przepisy nie regulują tej kwestii

Tagi: PIT, PiS
Źródło: forsal.pl

Podatki 2020: Nowe wzory PIT

22.10.2019 16:23

Poszczególne wzory oświadczeń, deklaracji i informacji podatkowych dotyczących podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) zostaną dostosowane do zmian ustawowych - wynika z projektu rozporządzenia, który przygotowało Ministerstwo Finansów. Formularze będą uwzględniać m.in. wprowadzone w tym roku zwolnienie z podatku dla młodych podatników.

Źródło: www.podatki.biz

Co z chemiczną megainwestycją na Śląsku? Spółka przejęła teren od wykonawcy

22.10.2019 16:03

Spółka Polwax - jeden z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej - przejęła od Orlen Projekt, z grupy kapitałowej PKN Orlen, teren budowy pod instalację odolejania rozpuszczalnikowego gaczy parafinowych w Czechowicach-Dziedzicach. Jednocześnie Polwax złożył do Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zawieszenie postępowania w sprawie zatwierdzenia prospektu spółki.

Zwolnienie z PIT dla stypendiów z Narodowego Centrum Nauki

22.10.2019 15:35

Resort finansów wydał rozporządzenie, które zakłada zaniechanie poboru podatku PIT od dochodów (przychodów) z tytułu otrzymania stypendiów oraz innych środków finansowych przyznanych w związku z działalnością Narodowego Centrum Nauki. Zwolnienie ma zastosowanie do dochodów (przychodów) uzyskanych od 1 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2020 r.

Tagi: Podatki, PIT, BOR
Źródło: ksiegowosc.infor.pl

reklama
Kontakt z nami