Wiadomości z tagiem Umowy  RSS
Źródło we francuskiej dyplomacji: W październiku za późno na nową umowę w sprawie brexitu

19.09.2019 14:13

Czas na zawarcie porozumienia w sprawie brexitu się kończy, a na Radzie Europejskiej 17-18 października będzie za późno na dopracowywanie szczegółów umowy - uważa cytowane w czwartek przez agencję Reutera źródło we francuskiej dyplomacji.

Tagi: Umowy, Brexit
Źródło: forsal.pl

CCC w większym rozmiarze

19.09.2019 13:37

Marka CCC powiększa salon w kaliskiej Galerii Tęcza i jednocześnie przedłuża umowę najmu na kolejne lata.

Tagi: Umowy, Kolej
Źródło: www.propertynews.pl

Elektrobudowa warunkowo wydłużyła termin uzgodnienia termsheet do 30 IX br.

18.09.2019 14:32

Elektrobudowa, w ramach uzgodnień w zakresie docelowej umowy w sprawie restrukturyzacji finansowania, podpisała umowę zmieniającą, która wydłuży termin na uzgodnienie z bankami i ubezpieczycielami długoterminowej struktury finansowania (termsheet) do 30 września br., pod warunkiem, że do 20 września przystąpi do niej PKO Bank Polski, podała spółka.

Źródło: www.money.pl

Zlecenie zamiast umowy o pracę. Czas na kolejną zmianę przepisów?

18.09.2019 14:14

Inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy w 2018 roku przeprowadzili szereg kontroli w kwestii sposobów nawiązywania stosunku pracy. Wyniki ukazały wiele nieprawidłowości, które w największej mierze dotyczyły zawierania umów cywilnoprawnych zamiast umów o pracę. Najwięcej takich przypadków odnotowano w budownictwie oraz usługach w zakresie handlu i usług. Specjaliści sugerują, że główna przyczyna ujawnionych nieprawidłowości tkwi w wysokim stopniu skomplikowania przepisów prawnych oraz problemach z ich interpretacją.

Tagi: PiS, Umowy, Kolej
Źródło: www.podatki.biz

Samochód w kosztach: Zmiana harmonogramu rat jest zmianą umowy leasingowej

18.09.2019 14:14

Pytanie: 24 grudnia 2018 r. spółka zawarła umowę leasingu operacyjnego na samochód osobowy. Spółka przewiduje, że w drugiej połowie 2019 r. będzie chciała zmienić harmonogram rat leasingowych.Czy zmianę harmonogramu spółka powinna potraktować jako zmianę umowy leasingowej o której mowa w art. 8 ust. 2 ustawy z 23 października 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw i tym samym powinna do niej stosować przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2019 r.?

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami