Wiadomości z tagiem Węgry  RSS
Chiny zwiększą produkcję energii z węgla - wzrost będzie większy, niż cała produkcja w UE

19.09.2019 13:00

Moc zatwierdzonych w Chinach projektów elektrowni węglowych wynosi 226,2 GW, najwięcej wśród wszystkich krajów świata i ponad dwa razy więcej niż w drugich na liście Indiach – wynika z danych opublikowanych w czwartek przez grupy obrońców środowiska.

Tagi: Węgry, Chiny
Źródło: www.wnp.pl

Kidawa-Błońska na Śląsku. "Dopóki wydobycie węgla się opłaca, powinniśmy to robić"

18.09.2019 21:02

Małgorzata Kidawa-Błońska oceniła, że węgiel w Polsce powinien być wydobywany do momentu, w którym się to "opłaca". Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera jednak nie zgadza się z pomysłem wygradzania nowych terenów pod eksploatację węgla.

Źródło: www.money.pl

Kidawa-Błońska: Dopóki w kopalniach jest węgiel i jego wydobycie się opłaca - powinniśmy to robić

18.09.2019 20:09

Dopóki w kopalniach jest węgiel i jego wydobycie się opłaca, powinniśmy to robić – oceniła w środę w Katowicach kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska. Skrytykowała jednocześnie plany budowy nowych kopalń, przy sprzeciwie mieszkańców.

Źródło: forsal.pl

PGE przekonywała Czechów do swoich planów w kopalni Turów

18.09.2019 13:03

W Chotynie w kraju libereckim na północy Czech, przedstawiciele kopalni węgla kamiennego "Turów" przedstawili plany związane z dalszą eksploatacja kopalni, oraz działania ograniczające wpływ na środowisko. Także po czeskiej stronie granicy.

Tagi: Węgry, Czechy, PGE
Źródło: www.wnp.pl

Czy gospodarki Europy Wschodniej wciąż są „niemieckimi koloniami”? Wkrótce poznamy odpowiedź [OPINIA]

18.09.2019 8:09

Polsce i Węgrom udało się zmniejszyć zależność gospodarczą od Niemiec. Inne kraje regionu powinny pójść w ich ślady – pisze publicysta Bloombera Leonid Bershidsky.

Źródło: forsal.pl

Notowania metali bazowych, węgla i paliw

18.09.2019 8:08

Notowania metali bazowych na London Metal Exchange, uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.

Źródło: www.wnp.pl

reklama
Kontakt z nami