Wiadomości z tagiem Wybory  RSS
Wybory prezydenckie. Sondaż: Kidawa-Błońska najtrudniejszym rywalem Dudy w II turze

18.10.2019 20:09

Najtrudniejszym rywalem dla Andrzeja Dudy w ewentualnej drugiej turze wyborów prezydenckich byłaby Małgorzata Kidawa-Błońska - wynika z sondażu telefonicznego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Na najwyższe poparcie obecny prezydent mógłby liczyć w przypadku starcia z Robertem Biedroniem.

Źródło: forsal.pl

Planując zmiany w ZUS, dbamy o emerytów i samozatrudnionych. A co z resztą?

18.10.2019 8:12


Emeryci i samozatrudnieni to jedyne grupy, dla których różne opcje polityczne mają korzystne propozycje. Dla pracowników i zleceniobiorców nie tylko ich brakuje, ale prawie wszyscy chcą sięgać do ich kieszeni. Także PiS, który właśnie wygrał wybory.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Kto powinien być kandydatem opozycji na prezydenta w wyborach w 2020 r.? [SONDAŻ]

17.10.2019 8:11

Z sondażu Dziennika Gazety Prawnej i RMF FM wynika, że to Donald Tusk jest potencjalnie najlepszym rywalem dla ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudy. – Wybory prezydenckie są strategiczne, najważniejsze jest wybranie przez opozycję kandydata, który będzie miał największe szanse przekonać tych, którzy dziś głosują na PiS, oraz wahających się, i wygrać – mówił wczoraj sam Tusk.

Źródło: forsal.pl

Wybory 2019: to oni rozbili bank z głosami [LISTA NAZWISK]

16.10.2019 20:09

Mimo wyniku słabszego od tegorocznej rekordzistki Małgorzaty Kidawy-Błońskiej Jarosław Kaczyński pozostaje posłem PiS z najlepszym wynikiem.

Źródło: forsal.pl

Paweł Mucha: Jesteśmy gotowi rozmawiać, ale to nie mogą być oceny polityczne [WYWIAD]

16.10.2019 2:09

Paweł Mucha: Część środowiska prawniczego nie dostrzega problemów wymiaru sprawiedliwości. Skupiała się na tym, by przeczekać dobrą zmianę, która właśnie w sposób bardzo zdecydowany, przy ogromnym poparciu Polaków, wygrała wybory.

Tagi: BOR, Wybory
Źródło: forsal.pl

To wydarzenia za granicą, a nie wybory, mogą wpłynąć na złotego

15.10.2019 20:09

"Wyniki wyborów okazały się zgodne z sondażami i tym samym nie zaskoczyły inwestorów. W takiej sytuacji trudno oczekiwać reakcji rynkowych" - powiedział PAP Mariusz Adamiak z PKO BP. "Pomimo ostatniego osłabienia złotego, po wyroku TSUE, nasza waluta jest raczej niedowartościowana, więc nie za bardzo jest miejsce na jakieś większe osłabienie" - dodaje Marcin Mrowiec, główny ekonomista Pekao SA.

Źródło: forsal.pl

Minister energii w 20 najlepszych posłów PiS. Prąd popłynie w tę stronę

15.10.2019 13:55

Prawo i Sprawiedliwość (PiS) wygrało wybory parlamentarne i samodzielnie stworzy rząd. Naturalne jest więc, że nowy rząd będzie kontynuował w większości obszarów dotychczasową politykę PiS, dlatego nie należy spodziewać się mocnych zmian w podejściu do sektora energetycznego. Tylko pewne korekty są nieuniknione.

Źródło: www.wnp.pl

Dużo znaków zapytania. Wybory neutralne dla PLN (komentarz walutowy z 14.10.2019)

14.10.2019 15:05

Funt oddaje część zeszłotygodniowych wzrostów ze względu na niepewność związaną z brexitem. Rozejm w wojnie handlowej na razie wydaje się scenariuszem bazowym. Euro stabilne w okolicach granicy 4,30 zł.

Tagi: PLN, BOR, Wybory, Brexit
Źródło: cinkciarz.pl

reklama
Kontakt z nami