close
Breaking news

Equality our ambitions open source, local solutions youth reproductive rights. K...read more Inwestorzy poszukują okazji rynkowych i aktywów typu value-add. Firmy optymali...read more Masz konto osobiste Santander Bank – zarabiaj z kodem polecającym Santand...read more

Danieli Wean United Engineering Polska w Centrum Biurowym Korona 

Firma Danieli Wean United Engineering Polska wynajęła ponad 800 metrów kwadratowych powierzchni w biurowcu Edison, który jest częścią Korona Office Complex, inwestycji firmy GTC w Krakowie. Przeprowadzka ma być zrealizowana na przełomie roku.

Zmiana biura w Krakowie wpisuje się w plan realizacji strategicznej ekspansji firmy w Polsce i Europie. Decyzja o relokacji podyktowana była chęcią polepszenia komfortu pracy zespołu, poprzez powiększenie powierzchni oraz podniesienie jakości środowiska pracy. Przy wyborze lokalizacji kierowaliśmy się także możliwością bliższej i ściślejszej współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie – dodaje Dominika Filarowska, członek zarządu w Danieli Wean United Engineering Polska. – informuje Tomasz Skwara, członek zarządu w Danieli Wean United Engineering Polska.

Przez ponad sto lat firma Danieli rozwija swoją działalność w dziedzinie metalurgii na międzynarodowym rynku. Jej historia rozwoju rozpoczyna się od rodzinnego biznesu, który został założony w Buttrio we Włoszech Północnych, a obecnie jest globalnym koncernem technologicznym zatrudniającym około 9 tysięcy pracowników. Firma posiada biura projektowe, filie oraz warsztaty produkcyjne na całym świecie. Centra inżynieryjne i produkcyjne firmy znajdują się we Włoszech, Austrii, Niemczech, Chinach, Indiach, Tajlandii i Wietnamie.

Grupa Danieli oferuje najnowocześniejsze technologie oraz rozwiązania w dziedzinie procesów produkcyjnych w przemyśle hutniczym, począwszy od surowców aż po gotowy produkt. Nasz międzynarodowy zespół projektantów i inżynierów mechanicznych angażuje się w projekty, które obejmują cały proces, od koncepcji do wdrożenia kompleksowych rozwiązań produkcyjnych. Jesteśmy dumni z naszej zdolności do kreowania i realizacji innowacyjnych pomysłów, które odpowiadają potrzebom naszych klientów. Nasza firma posiada bogate doświadczenie i wiedzę, zdobyte poprzez realizację setek inwestycji na całym świecie. Jesteśmy również świadomi i podążamy za aktualnymi trendami dotyczącymi zielonych technologii i ekologicznych rozwiązań.

W Polsce Danieli Wean United Engineering działa od 2000 roku, kiedy to zostało otwarte pierwsze biuro projektowe we Wrocławiu. Następnie powstały oddziały w Katowicach i Krakowie. Obecnie DWU Engineering Polska, będąca spółką-córką Grupy Danieli, zatrudnia ponad 80 wykwalifikowanych projektantów, w tym automatyków i mechaników, którzy zajmują się opracowywaniem precyzyjnych projektów maszyn i urządzeń dla linii przemysłowych w branżach stalowej, aluminium i metali nieżelaznych.

Wspieraliśmy Danieli Wean United Engineering Polska w procesie zmiany biura krakowskiego oddziału firmy. Kompleksowe usługi doradcze obejmowały negocjacje postanowień umowy najmu, warunków biznesowych oraz wsparcie w zakresie rearanżacji powierzchni. Motywacją do zmiany adresu filii firmy w Krakowie było przede wszystkim polepszenie lokalizacji biura oraz podniesienie jakości przestrzeni do pracy – mówi Kamil Kowalewski, Associate Director w Walter Herz.

Centrum Biurowe Korona to kompleks biurowy klasy A, który znajduje się w centralnej części Krakowa. Składa się on z czterech budynków – Galileo, Newton, Edison i Pascal, które łącznie posiadają powierzchnię ponad 38 tysięcy metrów kwadratowych. Inwestycja została stworzona przez firmę GTC zgodnie z zasadami zrównoważonej urbanistyki. Projekt ten zapewnia przyjazne przestrzenie publiczne i oferuje liczne udogodnienia zarówno dla najemców, jak i dla lokalnej społeczności.

Jest nam niezmiernie miło, że Danieli Wean United Engineering Polska obdarzył nas zaufaniem i dołącza do grona naszych najemców. Korona Office Complex zawiera szereg udogodnień oraz może pochwalić się doskonałą lokalizację. W GTC dokładamy wszelkich starań, aby zapewniać naszym najemcom najlepsze warunki pracy i dalszej ekspansji. Mamy nadzieję, że biuro spełni oczekiwania pracowników Danieli Wean United Engineering, a nowa siedziba przyczyni się do rozwoju krakowskiego oddziału firmy – mówi Agnieszka Kuehn, starsza menedżer ds. leasingu w GTC w Polsce.

Korona Office Complex to jeden z najnowocześniejszych obiektów biurowych w stolicy Małopolski. Oferuje szeroką gamę usług rekreacyjnych, w tym centrum konferencyjne, siłownię, restaurację, kawiarnię, grotę solną, centrum jogi oraz zieloną strefę rekreacyjną wokół budynków. Jest to doskonałe miejsce dla miłośników sportu i aktywnej rekreacji. Najemcy mają do dyspozycji zarówno miejsca parkingowe na powierzchni, jak i pod ziemią, wraz z rozbudowaną infrastrukturą dla rowerzystów. Obiekt posiada certyfikaty BREEAM IN USE EXCELLENT i OBIEKT BEZ BARIER.

W okolicy znajdują się między innymi Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Pedagogiczny, hotele, restauracje oraz krakowskie Błonia. Lokalizacja umożliwia łatwy dostęp do innych dzielnic miasta zarówno za pomocą transportu publicznego, jak i prywatnego. Dojazd samochodem do dworca kolejowego Kraków Główny zajmuje mniej niż 10 minut, a do lotniska w Balicach i autostrady A4 – około 15 minut.

Źródło: PRESTIGE Public Relations

Tagi: , , , ,

Story Page